Lider Informatyki 2017 to konkurs z najdłuższą, 21-letnią tradycją na rynku, skupiający organizacje, które IT wpisały w swoje DNA, budując rynkową pozycję w oparciu o innowacje technologiczne.
Kongres Lider Informatyki stanowi okazję do poznania efektywnych strategii i studiów przypadku transformacji cyfrowych, pod kątem oceny gotowości organizacji do transformacji cyfrowej, przygotowania organizacji i zmiany kultury organizacyjnej, budowania nowych modeli biznesowych, liczenia zwrotu z inwestycji w transformację cyfrową, innowacyjnego wykorzystania technologii i wielu innych aspektów, stanowiących wyzwanie dla menedżerów kierujących procesem transformacji biznesowej.
Zwieńczeniem kongresu będzie wieczorna gala, podczas której poznamy Liderów Informatyki 2017 w 6 konkursowych kategoriach: finanse i bankowość, przemysł, handel i usługi, opieka zdrowotna, sektor użyteczności publicznej oraz sektor publiczny.
To doskonała okazja do spotkania z menedżerami największych polskich firm i czerpania z doświadczeń instytucji pozostających w awangardzie cyfrowej swoich sektorów.


Fotogaleria

Tematyka:

  • Modele i podejście do oceny gotowości organizacji do transformacji cyfrowej
  • Planowanie transformacji cyfrowej vs. krótkoterminowe cele optymalizacyjne i biznesowe - jak znaleźć środki na transformację cyfrową w natłoku realizowanych projektów i targetów biznesowych
  • Jak liczyć zwrot z inwestycji w transformację cyfrową - benchmarki rynkowe i case study firm, które już zmieniły model działania
  • Różne podejście do transformacji cyfrowej w obliczu długu technologicznego i systemów legacy
  • Jak przygotować organizację i jakie zmiany kultury organizacyjnej są niezbędne aby transformacja cyfrowa mogła zakończyć się sukcesem
  • Wskaźniki i metryki pomiaru skuteczności wdrażania transformacji cyfrowej
  • Badanie aktualnych i projektowanie nowych doświadczeń klienta (praktyczne wykorzystanie Design Thinking, Customer Journey Mapping ..)
  • Jaki zakres transformacji cyfrowej ma sens w mojej branży? Różne scenariusze ucyfrowienia biznesu w zależności od branży oraz poziomu dojrzałości organizacji. Klasyfikacja i analiza procesów z punktu widzenia możliwości i sensu ich ucyfrowienia - co warto, a czego nie można ucyfrowić, bo przyniesie odwrotny skutek
  • Podejście do digitalizacji, skrócenia, transformacji fazy setupowania inicjatyw - narzędzia ułatwiające wizualizację i weryfikację pomysłów biznesowych w fazie seed
  • Droga do innowacji - modele funkcjonowania komórek innowacyjnych w organizacji (osobna komórka organizacyjna vs. dodatkowa funkcja w ramach normalnej działalności biznesowej) 
  • Jakie technologie wspierają praktyczne przeprowadzenie transformacji w kierunku cyfrowego biznesu
  • Digital disruption - jak cyfrowa transformacja redefiniuje branże i ofertę
  • Case study efektywnych strategii transformacji cyfrowych - jak w oparciu o najnowsze technologie budują przewagę konkurencyjną liderzy swoich sektorów
  • "Make or Buy" - strategie przy wyborze rozwiązań
  • Pozyskiwanie nowych kompetencji w zespole: digital leaders, cloud architects, data scientists
  • Budowanie nowych modeli biznesowych w oparciu o IoT i Data Analytics
  • W programie uroczysta gala z ogłoszeniem wyników konkursu Lider Informatyki 2017


W programie case studies m.in.:

 

Kongres i Gala Lider Informatyki 2017 21 września 2017
08.00–09.00

Rejestracja. Poranny poczęstunek i networking.

09.00–09.25

Budowanie efektywnej strategii transformacji cyfrowej w banku.

CASE STUDY: Alior Bank

  • Przejście klientów z kanałów tradycyjnych do kanałów cyfrowych;
  • Digitalizacja procesów obsługi klienta w banku;
  • Zarządzanie sprzedażą w kanałach cyfrowych.
Celina Waleśkiewicz Celina Waleśkiewicz, Wiceprezes zarządu, Alior Bank SA
09.25–09.50

Cyfrowa transformacja biznesu - jak w 10 krokach zaplanować i przeprowadzić trwałą zmianę organizacji.

Moda na transformację cyfrową organizacji trwa już dobrych kilka lat. Jakie są więc doświadczenia rynkowe i najlepsze praktyki? Jak zaplanować i przeprowadzić zmiany w firmie, aby osiągnąć sukces? Transformacja cyfrowa to transformacja totalna - nowoczesne technologie są jej ważnym składnikiem, ale czy jedynym?

Tomasz Garbowski Tomasz Garbowski, Członek Zarządu ds. IT i Projektów, Grupa LUX MED
09.50–10.10

Technologia IT - hamuje czy przyśpiesza transformację biznesu.

Jak wykorzystac technologie informatyczne aby były katalizatorem przemian w firmie. Pokażemy główne trendy w informatyce i spróbujemy przewidzieć czy złamią status quo. Wśród przykładów innowacyjnych wdrożeń zaprezentujemy firmy, które zbudowały przewagę konkurencyjną na bazie wybranych wschodzących technologii. Pokażemy też jak technologie zmieniają dostawców na przykładzie projektu DellEMC.

Dariusz Piotrowski Dariusz Piotrowski, Dyrektor Generalny, Dell EMC Polska
10.10–10.35

iHestia – historia projektu, który zmienił model biznesowy Grupy Ergo Hestia.

CASE STUDY: Grupa ERGO Hestia

Jak technologia staje się podstawą biznesu prowadząc do modelu business driven IT. Jak technologia burzy obecnie obowiązujący porządek tradycyjnego rynku ubezpieczeń. Opuszczanie strefy komfortu – po co zmieniać coś, co działa? Budowanie nowego zespołu, nowe zasady, rola zarządu, podejmowanie radykalnych decyzji. Technologiczne wyzwania i proces wdrożenia zmian. Efekty zmiany modelu biznesowego dzięki technologii – fakty i konkretne przykłady.

Bartosz Dołkowski Bartosz Dołkowski, Dyrektor Zespołu iHestia, Grupa ERGO Hestia
Damian Haustein Damian Haustein, Dyrektor Biura Rozwoju, STU ERGO Hestia SA
10.35–10.55

3xT drogą do zmiany.

  • Jak firmy powinny się przygotować do transformacji cyfrowej
  • Jaka jest rola IT w transformacji cyfrowej?
  • Kim jest dostawca w warunkach transformacji cyfrowej?
  • Szybka reakcja na zmianę, zdolność do jej wdrożenia i gotowość  do wzięcia odpowiedzialności - droga wiedzie przez 3xT.
Wojciech Muras Wojciech Muras, Prezes Zarządu, Netology
10.55–11.20

Jak stworzyć IT będące partnerem biznesu na przykładzie Platformy Ofert Indeksowanych.

CASE STUDY: ENERGA Obrót

Omówienie procesu decyzyjnego – od przybliżonej koncepcji, przez priorytety organizacji po decyzję o uruchomieniu projektu. Sami czy z dostawcą? Model wdrożenia z dostawcami vs. wytwarzanie in-house.  Za i przeciw – nie tylko finansowe.
Od zespołu IT nadążającego za potrzebami biznesu do zespołu oferującego nowe możliwości. Budowa zaufania w projekcie z metodą Scrum. Reorganizacja procesów biznesowych. Efekty biznesowe.

Michał Makurat Michał Makurat, Dyrektor Departamentu Rozwoju Technologii, ENERGA - OBRÓT
11.20–11.50

Przerwa kawowa

11.50–12.15

Zmiana. Jak biznes informatyczny wpłynął na prawo, jak prawo wpływa na biznes – agile, chmura i dane osobowe. Główne kierunki, zagrożenia i szanse na 2018.

Marcin Maruta Marcin Maruta, Radca Prawny, MARUTA WACHTA SP.J.
12.15–12.40

Repozytorium JPK – Jak wdrożyć rozwiązanie IT szybko, oszczędnie i dobrze?

CASE STUDY: Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów stanęło przed wyzwaniem wdrożenia w krótkim okresie rozwiązania, usprawniającego walkę z wyłudzeniami podatku VAT. Podjęte kroki musiały przynieść rezultat bez wprowadzania utrudnień dla podatników. Krótki termin realizacji wymusił otwartość na nowe rozwiązania pozwalające przyspieszyć pracę i na technologie, które zapewniały elastyczne skalowanie rozwiązania, bez potrzeby prowadzenia długotrwałych analiz. Tematem prelekcji będą czynniki warunkujące sukces, współpraca biznesu oraz IT, technologiczne wyzwania, synergia technologii Cloud Computing oraz Big Data w sektorze publicznym, a także nadchodzące cyfrowe kroki Ministerstwa Finansów.

Wiesław Szala Wiesław Szala, Dyrektor Departamentu Informatyzacji, Ministerstwo Finansów
12.40–13.00

Efektywność inwestycji w cyfryzację. W stronę uniwersalnego modelu oceny dojrzałości i efektywności cyfryzacji. EMRAM jako punkt wyjścia.

Paweł Masiarz Paweł Masiarz, Zastępca dyrektora ds. teleinformatycznych, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
13.00–13.30

1. SESJA INTERAKTYWNYCH STOLIKÓW EKSPERCKICH.

Formuła interaktywnych stolików eksperckich pozwala uczestnikom na wybór tematów, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, spośród propozycji przygotowanych przez moderatorów stolików.

  • Pozyskiwanie nowych kompetencji w zespole: digital leaders, cloud architects, data scientists.
    Robert Sot, Zastępca Dyrektora, ICM UW

    Digital leaders, cloud architects, data scientists. Z wielu źródeł słyszymy, że to obiecujące zawody przyszłości, a przyglądając się dokładniej rynkowi IT widzimy, że są to już obecnie najgoręcej poszukiwani specjaliści IT. Dlaczego właśnie teraz wszyscy poszukują tych kompetencji? Czym zajmują się Data Scientists? Jakie są ich kluczowe umiejętności i dlaczego są tak cenni dla naszych zespołów?
  • Transformacja Agile - jak poprawić czas i koszt projektów IT dzięki mechanizmom kontraktowym.
    Łukasz Węgrzyn, Partner, Maruta Wachta Sp.J.

Jakie zmiany muszą zostać wprowadzone w relacjach z dostawcami IT dla przeprowadzenia skutecznej transformacji Agile w organizacji? Jak takie zmiany wprowadzać i czym one skutkują? Jakie korzyści może uzyskać organizacja dzięki stosowaniu nowych mechanizmów kontraktowych spójnych ze zwinnymi metodykami realizacji projektów lub usług IT? W jaki sposób budować klauzule kontraktowe pozwalające na poprawę efektywności czasowej i kosztowej realizowanych projektów, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości ich rezultatów?

  • Wdrożenie RODO z perspektywy IT
    Marcin Serafin, Partner, Maruta Wachta Sp.J.

Wdrożenie RODO to projekt wielopłaszczyznowy, dotykający wielu części organizacji. W jaki sposób IT powinno wspierać proces zmian? Jakie czynności mogą zostać wykonane przez IT samodzielnie, bez konieczności współpracy z biznesem? Jakie doświadczenia przynoszą nam dotychczasowe przebiegi projektów?

  • Cyfryzować bank czy stworzyć własny fintech?
    Krzysztof Stumpf, Dyrektor Departamentu IT, Raiffeisen Solutions

Czy bank może się czegoś nauczyć od fintechu? Czego fintech może się nauczyć od banku?
RKANTOR.COM, marka stworzona przez Raiffeisen Solutions to bankowy fintech.
Spółka kreuje innowacyjne rozwiązania, wprowadza je w życie i  konkuruje z podmiotami pozabankowymi.

  • Rozwiązania Cloud – szansa dla biznesu, szansa dla pracowników IT?
    Krzysztof Wykręt, CIO, Hochtief Polska SA

Usługi Cloud-owe są obecnie dostępne „od ręki”. W jaki sposób mogą one zmienić biznes? Czy są one szansą czy zagrożeniem? Co z   kompetencjami pracowników IT? Czy mają oni szanse na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy? A co z RODO? Doświadczenia firmy Hochtief Polska w transformacji do cloudu, częściowo mogą odpowiedzieć na te i inne pytania. Również doświadczenia innych firm będą cennym wkładem i – być może – inspiracją dla wszystkich, którzy albo są na początku serialu „The Cloud”, albo dopiero myślą o wejściu w tę technologię.

  • Technologia IT - hamuje czy przyśpiesza transformację biznesu?
    Wojciech Wolas, Large Commercial Sales Manager Poland, Dell EMC.

Dyskusja nad zagadnieniem jajka i kury. Czy biznes tworzy trendy w informatyce czy, odwrotnie, wykorzystuje nowinki technologiczne ? Abstrahując od filozoficznych zagadnień porozmawiamy o innowacyjności. Kiedy implementacja wschodzących technologii jest celem samym w sobie a kiedy faktycznie tworzy innowacyjne otoczenie? Czy software nadal będzie zmieniał świat pozytywnie, czy grozi nam skynet?

  • Automatyzacja procesów biznesowych – szansa czy zagrożenie.
    Marek Kłos, Kierownik działu informatyki, Rossmann

Technologie informatyczne od lat wspomagają realizację procesów biznesowych. Obecnie niezwykle popularne stają się rozwiązania, które realizują te procesy w sposób automatyczny – bez udziału człowieka. Tematem stolika będzie dyskusja na temat korzyści, ale również i ryzyk jakie wynikają z automatyzowania istotnych procesów biznesowych, jak i kiedy opłaca się to robić. Roli automatyzacji warto przyjrzeć się szczególnie w kontekście budowy i realizacji wielokanałowej strategii komunikacji oraz dostarczania usług.

  • Usługi BI – inwestować czy outsourcingować?
    Joanna Maciąg, Data Platform Solution Architect, APN Promise
    Andrzej Wyszomierski, Data Platform Solution Architect, APN Promise

Jakie kompetencje rozwijać w zespole? Które procesy są krytyczne i powinny być obsługiwane po stronie klienta? Jakie korzyści przynosi konsultowanie rozwiązań? I kiedy warto takie usługi zlecać do podwykonawców? Scenariusze.

 

13.30–14.30

LUNCH

14.30–15.00

2. SESJA INTERAKTYWNYCH STOLIKÓW EKSPERCKICH

Uczestnicy mają możliwość wyboru drugiego tematu spośród podanych wyżej.

15.00–15.25

SmartFlow, czyli synergia technologii IoT, big data oraz cloud computing.

CASE STUDY: MPWiK we Wrocławiu

MPWiK S.A. we Wrocławiu stanęło przed wyzwaniem minimalizacji strat wody, co wiązało się z koniecznością wykorzystania dużego wolumenu danych pochodzących ze zdalnych czujników. Odpowiedzią na te wyzwania okazał się SmartFlow, który dzięki równoczesnemu zbieraniu, analizowaniu i wizualizowaniu danych, pozwala na natychmiastową reakcję w przypadku wykrycia anomalii na sieci wodociągowej. W stopniu znaczącym podniosło to efektywność wyszukiwania awarii i pozwoliło na ogromne oszczędności.
Tematem prezentacji będzie budowanie innowacji z wykorzystaniem chmury obliczeniowej w sektorze użyteczności publicznej oraz model  współpracy z partnerami, który zagwarantował stworzenie specjalistycznego oprogramowania bez potrzeby wydania „worka złotych denarów”.

Piotr Słomianny Piotr Słomianny, CFO/CIO, MPWiK S.A we Wrocławiu
15.25–15.50

Cyfryzacja w Medicover Polska, czyli jak głos pacjenta kształtuje rozwój technologiczny w medycynie.

CASE STUDY: Medicover Polska

  • Znaczenie głosu pacjenta we wdrażaniu i rozwijaniu rozwiązań technologicznych – definiowanie potrzeb biznesowych przez pryzmat potrzeb pacjentów;
  • Projektowanie optymalnego zakresu rozwiązań technologicznych na przykładzie aplikacji mobilnej ;
  • Proces przenoszenia funkcjonalności aplikacji do „świata rzeczywistego”;
  • Miejsce rozwiązań technologicznych w procesie opieki koordynowanej.
Sonia Kondratowicz Sonia Kondratowicz, Dyrektor ds Obsługi Klienta, Medicover Polska
Wojciech Lorens Wojciech Lorens, Kierownik ds. Rozwoju Systemów Medycznych, Medicover
15.50–16.15

Mobilny listonosz w Poczcie Polskiej: skala, innowacja, nowe otwarcie.

CASE STUDY: Poczta Polska

Projekt „Mobilny Listonosz” zrealizowany w Poczcie Polskiej to jedno z największych wdrożeń platform mobilnych w Europie.
Powstało  elastyczne  rozwiązanie do obsługi prestiżowego i kluczowego z punktu widzenia ekonomicznego spółki kontraktu dla sądownictwa. Jest ono zarazem platformą dla kolejnych usług cyfrowych z zakresu e-commerce, e-komunikacji, e-gov.
"Mobilny listonosz" otwiera więc pole do szeroko zakrojonych innowacji, zmieniających zasadniczo biznes Poczty Polskiej. 

Tomasz Jeruzalski Tomasz Jeruzalski, Dyrektor Zarządzający Pionu Informatyki i Telekomunikacji, Poczta Polska S.A.
Jacek Kuroś Jacek Kuroś, Zastępca Dyrektora Zarządzającego PIT ds. Rozwoju IT, Poczta Polska SA
Mirosław Rolnik Mirosław Rolnik, Z-ca Dyrektora Zarządzającego PIT ds. Utrzymania i Wsparcia IT, Poczta Polska SA
16.15–16.30

Zakończenie i podsumowanie kongresu.

Uroczysta gala Lider Informatyki
18.30–19.00

Welcome drink

19.00–19.15

Uroczyste otwarcie gali

Prowadzący: Paulina Chylewska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna
                  Tomasz Bitner, redaktor naczelny Computerworld, przewodniczący Jury

19.15–19.30

Wystąpienie Gościa Honorowego.

Krzysztof Szubert Krzysztof Szubert, Sekretarz Stanu. Pełnomocnik Rządu RP ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego, Ministerstwo Cyfryzacji
19.30–19.45

Wystąpienie Partnera Generalnego.

Dariusz Piotrowski Dariusz Piotrowski, Dyrektor Generalny, Dell EMC Polska
19.45–21.30

Ogłoszenie wyników i przyznanie tytułów Lider Informatyki 2017

Prowadzący: Paulina Chylewska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna
                  Tomasz Bitner, redaktor naczelny Computerworld, przewodniczący Jury

21.30

Uroczysta kolacja

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

Laureaci konkursu Lider Informatyki 2017 zostaną uhonorowani podczas uroczystej Gali.
To wydarzenie co roku gromadzi wyjątkowe audytorium – prezesów oraz szefów IT największych polskich przedsiębiorstw i instytucji.
Galę uświetnia także obecność przedstawicieli rządu, laureatów konkursu w latach ubiegłych, a także mediów.

Program wieczoru

18.30 Welcome drink
19.00 Uroczyste otwarcie gali
19.15 Wystąpienie Gościa Honorowego. Krzysztof Szubert, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
19.30 Wystąpienie Partnera Generalnego. Dariusz Piotrowski, Dyrektor Generalny, Dell EMC Polska
19.45 Ogłoszenie wyników i przyznanie tytułów Lider Informatyki 2017
21.30 Uroczysta kolacja

Prowadzący

Paulina Chylewska
dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Tomasz Bitner
redaktor naczelny Computerworld
przewodniczący Jury

Swoimi doświadczeniami z implementacji strategii cyfrowych podzielą się m.in.:

Bartosz Dołkowski

Dyrektor Zespołu iHestia, Grupa ERGO Hestia

Tomasz Garbowski

Członek Zarządu ds. IT i Projektów, Grupa LUX MED

Damian Haustein

Dyrektor Biura Rozwoju, STU ERGO Hestia SA

Tomasz Jeruzalski

Dyrektor Zarządzający Pionu Informatyki i Telekomunikacji, Poczta Polska S.A.

Marek Kłos

Kierownik Działu Informatyki, Rossmann

Sonia Kondratowicz

Dyrektor ds Obsługi Klienta, Medicover Polska

Jacek Kuroś

Zastępca Dyrektora Zarządzającego PIT ds. Rozwoju IT, Poczta Polska SA

Stanisław Leszczyński

Sales Director Public Sector, Oracle Poland

Wojciech Lorens

Dyrektor ds. Projektów, Medicover

Joanna Maciąg

Data Platform Solution Architect, APN Promise

Michał Makurat

Dyrektor Departamentu Rozwoju Technologii, ENERGA - OBRÓT

Marcin Maruta

Radca Prawny, MARUTA WACHTA SP.J.

Paweł Masiarz

Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji, Ministerstwo Zdrowia

Wojciech Muras

Prezes Zarządu, Netology

Dariusz Piotrowski

VP, General Manager, Dell Technologies Polska

Mirosław Rolnik

Z-ca Dyrektora Zarządzającego PIT ds. Utrzymania i Wsparcia IT, Poczta Polska SA

Marcin Serafin

Partner, Maruta Wachta Sp.J.

Piotr Słomianny

CFO/CIO, MPWiK S.A we Wrocławiu

dr inż. Robert Sot

Zastępca dyrektora, ICM UW

Krzysztof Stumpf

Dyrektor Departamentu IT, Raiffeisen Solutions

Wiesław Szala

Dyrektor Departamentu Informatyzacji, Ministerstwo Finansów

Krzysztof Szubert

Sekretarz Stanu. Pełnomocnik Rządu RP ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego, Ministerstwo Cyfryzacji

Celina Waleśkiewicz

Wiceprezes zarządu, Alior Bank SA

Łukasz Węgrzyn

Partner, Maruta Wachta Sp.J.

Wojciech Wolas

Regional Sales Manager, Large Commercial, Dell EMC

Krzysztof Wykręt

Dyrektor IT, Gulermak Polska

Andrzej Wyszomierski

Data Platform Solution Architect, APN Promise

Podczas kongresu przewidzieliśmy 2 sesje roundtables – kilku stolików eksperckich, przy których będzie można porozmawiać o aktualnych trendach w cyfrowej
transformacji i zadać pytania praktykom. To doskonała okazja do dyskusji i nawiązania nowych cennych kontaktów.

Tematy i numery stolików:

 

1. Pozyskiwanie nowych kompetencji w zespole: digital leaders, cloud architects, data scientists.

Digital leaders, cloud architects, data scientists. Z wielu źródeł słyszymy, że to obiecujące zawody przyszłości, a przyglądając się dokładniej rynkowi IT widzimy, że są to już obecnie najgoręcej poszukiwani specjaliści IT. Dlaczego właśnie teraz wszyscy poszukują tych kompetencji? Czym zajmują się Data Scientists? Jakie są ich kluczowe umiejętności i dlaczego są tak cenni dla naszych zespołów?

Robert Sot, Zastępca Dyrektora, ICM UW

2. Transformacja Agile - jak poprawić czas i koszt projektów IT dzięki mechanizmom kontraktowym.

Jakie zmiany muszą zostać wprowadzone w relacjach z dostawcami IT dla przeprowadzenia skutecznej transformacji Agile w organizacji? Jak takie zmiany wprowadzać i czym one skutkują? Jakie korzyści może uzyskać organizacja dzięki stosowaniu nowych mechanizmów kontraktowych spójnych ze zwinnymi metodykami realizacji projektów lub usług IT? W jaki sposób budować klauzule kontraktowe pozwalające na poprawę efektywności czasowej i kosztowej realizowanych projektów, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości ich rezultatów?

Łukasz Węgrzyn, Partner, Maruta Wachta Sp.J.

3. Wdrożenie RODO z perspektywy IT

Wdrożenie RODO to projekt wielopłaszczyznowy, dotykający wielu części organizacji. W jaki sposób IT powinno wspierać proces zmian? Jakie czynności mogą zostać wykonane przez IT samodzielnie, bez konieczności współpracy z biznesem? Jakie doświadczenia przynoszą nam dotychczasowe przebiegi projektów?

Marcin Serafin, Partner, Maruta Wachta Sp.J.

4. Cyfryzować bank czy stworzyć własny fintech?

Czy bank może się czegoś nauczyć od fintechu? Czego fintech może się nauczyć od banku?
    RKANTOR.COM , marka stworzona przez Raiffeisen Solutions to bankowy fintech.
    Spółka kreuje innowacyjne rozwiązania, wprowadza je w życie i  konkuruje z podmiotami pozabankowymi.

Krzysztof Stumpf, Dyrektor Departamentu IT, Raiffeisen Solutions

5.Rozwiązania Cloud – szansa dla biznesu, szansa dla pracowników IT?

 Usługi Cloud-owe są obecnie dostępne „od ręki”. W jaki sposób mogą one zmienić biznes? Czy są one szansą czy zagrożeniem ? Co z   kompetencjami pracowników IT? Czy mają oni szanse na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy? A co z RODO? Doświadczenia firmy Hochtief Polska w transformacji do cloudu, częściowo mogą odpowiedzieć na te i inne pytania. Również doświadczenia innych firm będą cennym wkładem i – być może – inspiracją dla wszystkich którzy albo są na początku serialu „The Cloud” albo dopiero myślą o wejściu w tę technologię.

Krzysztof Wykręt, CIO, Hochtief Polska SA

6. Automatyzacja procesów biznesowych – szansa czy zagrożenie.

Technologie informatyczne od lat wspomagają realizację procesów biznesowych. Obecnie niezwykle popularne stają się rozwiązania, które realizują te procesy w sposób automatyczny – bez udziału człowieka. Tematem stolika będzie dyskusja na temat korzyści, ale również i ryzyk jakie wynikają z automatyzowania istotnych procesów biznesowych, jak i kiedy opłaca się to robić.Roli automatyzacji warto przyjrzeć się szczególnie w kontekście budowy i realizacji wielokanałowej strategii komunikacji oraz dostarczania usług.

Marek Kłos, Kierownik działu informatyki, Rossmann

7. Technologia IT - hamuje czy przyśpiesza transformację biznesu?

Dyskusja nad zagadnieniem jajka i kury. Czy biznes tworzy trendy w informatyce czy, odwrotnie, wykorzystuje nowinki technologiczne ? Abstrahując od filozoficznych zagadnień porozmawiamy o innowacyjności. Kiedy implementacja wschodzących technologii jest celem samym w sobie a kiedy faktycznie tworzy innowacyjne otoczenie? Czy software nadal będzie zmieniał świat pozytywnie, czy grozi nam skynet?

Wojciech Wolas, Large Commercial Sales Manager, Dell EMC.

8. Usługi BI – inwestować czy outsourcingować?

Jakie kompetencje rozwijać w zespole? Które procesy są krytyczne i powinny być obsługiwane po stronie klienta? Jakie korzyści przynosi konsultowanie rozwiązań? I kiedy warto takie usługi zlecać do podwykonawców? Scenariusze.

Joanna Maciąg, Data Platform Solution Architect, APN Promise
Andrzej Wyszomierski, Data Platform Solution Architect, APN Promise

 

Rada programowa kongresu:

Krzysztof Dąbrowski

Wiceprezes Zarządu ds. Operacji i Informatyki, mBank

Magdalena Dziewguć

Head of Google for Work CEE, Google

Tomasz Garbowski

Członek Zarządu ds. IT i Projektów, Grupa LUX MED

Stanisław Leszczyński

Sales Director Public Sector, Oracle Poland

Adam Marciniak

Wiceprezes Zarządu, PKO BP

Marcin Maruta

Radca Prawny, MARUTA WACHTA SP.J.

Patryk Nowakowski

CIO, Bank Zachodni WBK SA

Roman Tyszkowski

Dyrektor Departamentu Architektury i Strategii IT, ING Bank Śląski

Tomasz Wiernicki

Dyrektor Informatyki, Pratt & Whitney Rzeszów

Tomasz Bitner

Redaktor Naczelny, Computerworld

Szymon Augustyniak

Redaktor Naczelny, CIO Magazyn Dyrektorów IT

Marek Zamłyński

Dyrektor Zarządzający, IDC Polska

Poprzednie edycje Kongresu Lider Informatyki

Patronaty honorowe

Partner generalny

Partner merytoryczny

Partner złoty

Partner kategorii Finanse i Bankowość

Partner Kongresu i Gali

Patroni merytoryczni

Organizator

Patron medialny

Lokalizacja

The Westin Warsaw
, Warszawa

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:



Tomasz Bitner
Tel. 662 287 807
[email protected]

Magdalena Szczodrońska
Tel. +48 662 287 935
[email protected]

Klaudia Kałuska
Tel. +48 662 287 865
[email protected]

Patrycja Gielecińska
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]